17.KOLO, 11.4.10 sezóna 2009/2010

Branky:   Tylšar Michal , Učeň David
Sestava: Škroba Václav , Mirek Kremz (90. Navrátil Jan) , Lukáš Luža, Láníček Pavel ,  Verner Rosťa , Michal Plšek,  Proniuk Radim, Michal Tylšar, Pavel Oppelt (75. Chadraba Petr ) , Lukáš Bodeček (70. Novotný Milan) , David Učeň

Vývoj utkání:
Druhé jarní utkání na hřišti soupeře jsme odehráli v Nesovicích. Tradiční derby okresního přeboru bylo soubojem našeho týmu bojujícího na špici tabulky s týmem Nesovic, jenž se pohybuje kolem sestupových příček. Na celkem slušném terénu bylo zahájeno utkání v půl čtvrté odpoledne. V naší sestavě se neobjevil Jirka Proniuk (zranění kotníku) jinak jsme byli kompletní. V úvodní fázi utkání se obě mužstva snažila o kombinační fotbal a hrálo se spíše od vápna po vápno. Domácí na nás často používali taktiku nakopnutých míčů,která ale neměla skoro žádný efekt a jejich snaha často končila  odkopem od naší brány. Po jedné naší rychlé akci z levé strany si krásně zaběhl za obranu David Učeň a poslal nás do vedení v tomto utkání. Domácí tým ovšem brzo po obdržené brance dokázal vyrovnat. Obranný odkop z nouze přelítl naši obranu a do brejku se dostal Jarek Navrátil jenž krásně přeloboval Václava Škrobu v naší brance. Dále jsme se prezentovali dobrou kombinační hrou a vytvářeli si šance,které volali o proměnění. Po jednom z našich brejků šel sám na brankaře David Učeň,ale neproměnil tuhle obrovskou šanci. Druhý gol se nám ovšem podařilo vstřelit a byl u toho opět David Učeň,který střílenou nahrávkou uvolnil Michala Tylšara a ten nedal golmanovi šanci a poslal nás k nelibosti domácích do vedení. Poločas skončil výsledkem 2:1 ku prospěch našeho mužstva,i když jsme mohli vést o 2-3 branky. Ve druhém poločase se obraz hry změnil. Nedařilo se nám držet míč na soupeřově polovině jako v prvním poločase a domácí toho chtěli využít a srovnat stav utkání. Valil se na nás jeden útok za druhým a nám se dařilo jejich útoky odrážet. Soupeř tlačil a díky tomu vznikaly okénka v jeho obraně a opět jsme mohli vstřelit další branky. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit uklidňující gol a tak jsme se museli bránit až do konce utkání. Branku jsme neobdrželi a tak jsme si z derby odvezli tři body a radost z vítězství. Špatnou hrou ve druhém poločase jsme živili naději nesováků na remízu a dostávali sami sebe pod tlak. Tohle musíme zlepšit a zapracovat na tím. V následujícím utkání nás čeká nevyzpytatelný tým z Velešovic,jenž dokázal porazit silný tým Švábenic. Takže opět zveme všechny na naše druhé domácí utkání v neděli 18.4. v tradičním dopoledním čase.