24.kolo DRNOVICE - BRANKOVICE 3:1 (1:1)

30.05.2010 14:18

Sestava: Škroba Václav, Martin Havránek, Lukáš Luža, Petr Chadraba , Michal Plšek, Proniuk Radim, Michal Tylšar, Pavel Oppelt, Jiří Proniuk,  Lukáš Bodeček, David Učeň (85. Rosťa Verner)

Vývoj utkání:
Utkání prvním s druhým bylo odehráno v neděli dopoledne na chátrajícím stadionu v Drnovicích. Při rozhlédnutí se po chátrajících útrobách stadionu člověka jen zamrazí v zádech a nezbývá než konstatovat jedno české pořekadlo "lepší vrabec v hrsti než holub na střeše"...
Ale pojďme do reality a k samotnému utkání. Domácí nastoupili v modrých a hosté v červených dresech. Sešla se slušná návštěva, odhaduji cca 250 lidí. Pro zranění stále nomohli nastoupit Mirek Kremz a Rosťa Verner, což nakonec v podstatě rozhodlo o osudu utkání, naše obrana tím dost utpěla, zejména sehrané návyky se nedaly využít. Karty byly celkem logicky předem rozdány, domácí se budou svoji kvalitní kombinací tlačit dopředu a my budeme trpělivě čekat na brejky a standardní situace. Přesně tak i první půle vypadala. Domácím jsme kromě územní převahy prvních 30 minut nedovolili vážněji ohrozit bránu, naopak do vedení jsme šli my, díky brejkům po stranách jsme se dostali i k několika rohovým kopům a standardkám, po rohovém kopu ve 25. minutě se ideálně uvolnil Radim Proniuk a hlavou nekompromisně uklidil míč do brány. Následovaly snad ještě větší dvě šance na naší straně, po dalším úspěšném brejku z křídelního prostoru hledal Lukáš Bodeček před prázdnou bránou Davida Učně, ten míč jen těsně minul. Hned poté se sám David ocitnul sám před domácím gólmanem, i když trochu z úhlu David si asi trochu vyčítá neproměnění této šance, určitě by asi jeden z jeho mnoha vstřelných branek v sezoně vyměnil za tento. Pravidlo známé a fungující, uhodilo na druhé straně, 5 minut před přestávkou se k centrujícímu míči nedostal včas Venca Škroba a míč doputoval až na břevno, ve skrumáži se odrazil bohužel na hlavu domácího hráče 1:1. Asi nás tento vývoj v hlavách ovlivnil víc, než jsme si mysleli, druhý poločas už byl víceméně v režii domácích, napomohli jsme jim k tomu našimi žákovskými chybami v rozehrávce. Druhý a třetí gól v naší síti padl v rozmezí 55-75. minuty a za stavu 3:1 bylo těžké proti tak dobře organizovanému mužstvu uspět. V samotném závěru se ještě po celé utkání aktivně hrající Lukáš Bodeček dostal k slibnému zakončení, domácí brankář ale jeho přízemní střelu vyškrábl na roh. Utkání tak zaslouženě, hlavně za dění ve druhém poločase, vyhráli Drnovičtí a mohou se těšit na krajskou soutěž.
Příští utkání sehrajeme na domácím hřišti tradičně v něděli 6.6. v 10.00 proto Kobeřicím.

A1A2406 FKD Brankovice 3:1 (1:1)
Branky: Jakeš Martin 2, Novotný Radomír - Proniuk Radim; Rozhodčí: Doležal Milan, Jelínek Petr, Paulík Radek; Delegát: Gmitro Karol