19.KOLO KŘIŽANOVICE - BRANKOVICE 2:4 (1:3)

Branky:   Tylšar Michal , Učeň David 2x , Bodeček Lukáš (penalta)
Jiří Proniuk, Michal Tylšar, Michal Plšek, Radim Proniuk (75. Milan Novotný)
Lukáš Bodeček, David Učeň
Vedoucí: Josef Gorošák, Radek Pištělák

Zápis:
Nedělní pohodové slunečné dostaveníčko v Křižanovicích mělo výslednou podobu našeho vítězství 4:2 a zápis 3 kladných bodů do tabulky. A protože víme, že FK Drnovice remizovali na půdě Letonic, závěr soutěže bude možná ještě zajímavý. Ale tak to má být a z pohledu atraktivity buďme jen rádi za takový vývoj, fanoušci si určitě přijdou na své. Nevyzpytatelný soupeř, který venku sbírá body a doma rozdává, nás přivítal na pěkně připraveném hřišti. Utkání bylo zahájeno v 16 hodin. Domácí nastoupili ve svých tradičních červených dresech a my v našich tmavě modrých.  Do utkání nemohl kvůli zdravotním problémům nastoupit Pavel Oppelt,jehož nahradil na kraji pravé záložní řady Jirka Proniuk. V úvodní části se hrála vyrovnaná partie a šancí moc nebylo. Jako první pohrozili domácí, kdy jejich radosti  zabránil až Mira Kremz odkopem míče do autu. Což bylo asi v prvním poločase vše, co si dokázali vytvořit. Z prvního golu jsme se radovali my. Byl to konkrétně David Učeň, který po přihrávce Radima Proniuka, prokázal proč právě on je nejlepší střelec okresního přeboru. Krásnou ranou zpoza šestnáctky nedal domácímu brankaři ani sebemenší šanci. Než si domácí stačili vyčíst, kde se stala chyba,tak už se radoval Michal Tylšar z druhého našeho golu. V polovině prvního poločasu jsme předváděli pěkný fotbal s množstvím šancí. Dočkali jsme se i třetí branky. Opět to byl David Učeň. Soupeř se zdál být odevzdaný a nedařilo se mu nic na nás vymyslet a nijak výrazně nás přitlačit. Bohužel jsme zase obdrželi zbytečný gol, z ojedinělého centru ze strany se před Vencu dostal a přetlačil v souboji vysoký domácí útočník "Baggio". V kabině jsme si vzpomněli na Pustiměř, kde byl na vlas stejný scénář, po poločase jsme vedli 3:1, a i když jsme nechtěli dopustit to samé, stalo se a prvních 20 minut druhé půle nás zastihl v útlumu, hlavy asi ještě ve sprchách a domácí nás očividně přehrávali, již ve 49. minutě snížili na 2:3, bylo zaděláno na drama, alespoň si fanoušci přišli na své, když už jich tolik přišlo. Poté asi v 55. minutě se zaskvěl Venca v bráně když nás robinzonádou k tyči zachránil od pohromy a od té chvíle jsme postupně srovnali hru a byli jsem to my, kdo do konce utkáni mohl navýšit skóre daleko více, než jen jednou brankou. Za druhý poločas jsme se ocitli minimálně třikrát až čtyřikrát v téměř samostatných nájezdech na domácí bránu, chyběl klid asi i trochu štěstí při zakončeních. Definitivně tedy rozhodla až penalta nařízená v 75. minutě po faulu na Jirky Proniuka v pokutovém území, po pěkné kombinaci a Davidem Učněm, penaltu pak chladnokrevně proměnil Lukáš Bodeček.
Po konečném hvizdu sudího se tak mohla opona křižanovického fotbalového stánku zatáhnout a spokojení i nespokojení fandové si mohli vše vychutnat a vysvětlit v místní zahrádce...
Příští 20.kolo odehrajeme doma v neděli v 10.00 proti Švábenicím, tedy opět složitý oříšek, nenechejte si ho ujít a přijďte se podívat.