1.KOLO, KŘIŽANOVICE - BRANKOVICE 2 : 6 (1:2), 14.8.2010 sezóna 2010/2011

18.08.2010 16:57

Branky:   Bodeček Lukáš 2x , Tylšar Michal 2x, Oppelt Pavel, Novotný Milan
Sestava: Škroba Václav, Navrátil Jan (60. Pištělák Radek) , Pavel Láníček, Verner Rosťa , Chadraba Petr, Havránek Martin (65. Novotný Milan), Michal Tylšar, Pavel Oppelt, Loucký Tomáš, Lukáš Bodeček, David Učeň

V prvním utkání nové sezóny zajíždělo naše mužstvo do nevyzpytatelných Křižanovic, se kterými jsme v minulých sezónách ztratili několikrát zbytečné body. I přes informace o letním oslabení týmu hostí, jsme se na utkání snažili koncentrovat a v žádném případě soupeře nepodcenit. Po letní přípravě, kdy došlo k zapracování mladších spoluhráčů do sestavy, nás tedy čekala první zkouška. Začátek byl poněkud nervózní a kostrbatý, postupem času jsme však přebírali herní iniciativu a také kvalita hry byla na naší straně. Začali jsme se dostávat i do šancí, především díky zrychlení hry a větší aktivitě na hřišti. Po jedné kombinaci rychlých přihrávek se ve 24. minutě dostal k centru Michal Tylšar a po jeho přesném centru si zkušeně počínal, doufejme že znovuprobuzený střelec Lukáš Bodeček, který zahájil střeleckou ofenzivu sobotního odpoledne. Po vstřeleném gólu jsme neusnuli na vavřínech a i v dalších minutách jsme hru kontrolovali. Ke konci poločasu jsme se však přestali koncentrovat na hru a po nedokonalém odkopnutí míče, kterému předcházelo zahrávání přímého kopu soupeře, dokázali hráči Křižanovic chytře skórovat. Psala se 43. minuta. Všichni okolní diváci těšící se na „přestávkový“ párek předpokládali, že do kabin tak obě mužstva odejdou za nerozhodného stavu. Ovšem to by na hřišti nesměl být David Učeň, který se pro dnešní den změnil v nahrávače a po dokonalém uvolnění ze strany přešel obranu soupeře. Nádhernou přihrávkou pod sebe našel Michala Tylšara střílejícího ve 45. minutě neomylně mezi tři tyče. Tato branka přinesla uklidnění do našich řad a za stavu 1:2 ve prospěch našeho mužstva se odcházelo do kabin. Věděli jsme, že nemůžeme připustit jakékoliv zaváhání a s tímto jsme nastupovali i do druhé půle, ve které jsme chtěli co nejrychleji navýšit skóre a vnést tak klid na naše kopačky. Po poločasovém hvizdu rozhodčího jsme ovládali hru a netrvalo dlouho, kdy přišel další důležitý moment zápasu. Psala se 51. minuta. Po zahrání rohového kopu a odraženém míči z obrany soupeře, se opřel „z voleje“ Pavel Oppelt a nechytatelnou střelou pod břevno zvýšil skóre zápasu na 1:3 ve prospěch našeho týmu. Od té doby jsme Křižanovice nepustili do větší šance, ba naopak po jedné přímočaré akci vzal na sebe zodpovědnost jeden z nejzkušenějších hráčů týmů Michal Tylšar a v 57. minutě nááádhernou střelou z 25 metrů vymetl i toho nejmenšího pavouka z levé šibenice křižanovické branky. Zvýšená střelecká aktivita tak přinášela své ovoce. Radost našich hráčů neznala mezí a po bujarých oslavách a potřebném osvěžení u naší lavičky došlo ke kuriózní situaci. Hlavní rozhodčí neváhal s rozhehráním ze středového kruhu, soupeř využil nepozornosti našeho mužstva a do neúplné obrany o necelou minutu později jednodušše skóroval 2:4. Sobotní odpoledne však patřilo nám a tak nás takhle naše hloupost nevyvedla z míry. V dalších minutách se do vápna soupeře neohroženě vrhnul David Učeň a po faulu na něj byla odpískána penalta. S tou se nemýlil Lukáš Bodeček a v 66. minutě jsme tedy zasáhli soupeře po páté 2:5. To však ještě nebyl konec! O čtyři minuty později se po ukázkovém uvolnění ze strany a parádní střelou ze 30 metrů uvedl střídající Milan Novotný, který tímto stanovil konečnou podobu skóre na 2:6 ve prospěch Brankovic. Poslední minuty už se zápas pouze dohrával v naší režii a soupeře jsme do ničeho nepustili. První tři body nové sezóny tedy putují zaslouženě k nám a doufejme, že příští neděli 22. srpna 2010 k nim přibudou další. Ve 14:00 hodin hostíme nováčka soutěže Dražovice „B“ a všechny příznivce Brankovické kopané tímto zveme na první domácí utkání.

VÝSLEDKY 1.KOLA
Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka
A1A0203 Švábenice Otnice 4:2 (3:1) 80
Branky: Hladký Jan 2, Boniatti Miroslav, Jičínský Michael - Kopeček Petr, Svoboda Michal; Rozhodčí: Štrajt Jindřich, Lasovský Květoslav, Vinklárek Václav
A1A0205 Křižanovice Brankovice 2:6 (1:2) 95
Branky: Řihák Pavel, Kohoutek Jiří - Tylšar Michal 2, Havránek Martin, Oppelt Pavel, Bodeček Lukáš, Novotný Milan; Rozhodčí: Kutlák Martin, Voborný Richard, Pavlovec Vladimír
A1A0201 Radslavice Pustiměř 0:6 (0:5) 150
Branky: Smejkal Michael 2, Zbořil Roman, Kubíček Tomáš, Sedlák Jiří, Novák Patrik; Rozhodčí: Burian Miloslav, Kratochvíl Milan, Müller Jan
A1A0202 Letonice Lysovice 1:1 (0:1) 60
Branky: Skoupý Roman - Babica Jiří; Rozhodčí: Vinklárek Václav, Levíček Lumír, Havíř Milan
A1A0206 Dražovice B Velešovice 1:3 (0:2) 45
Branky: Kunc František - Přibyl Pavel 2, Radil Miroslav; Rozhodčí: Havíř Milan, Paulík Radek, Jelínek Petr
A1A0207 Pačlavice Vážany 4:4 (1:4) 70
Branky: Sypěna Josef 2, Pučan Zdeněk, Doležel Pavel - Dvořák Radim 2, Opletal Karel, vlastní; Rozhodčí: Kratochvíl Milan, Müller Jan, Stuchlík Vladislav